Nekas uz šīs zemes nav vienāds
Nekas uz šīs zemes nav vienāds,
ne upe, ne jūra, ne krasts.
Katram mirklim, stundai
un dienai piemīt kas savs un neparasts.
Katrs smilšu graudiņš, katrs gliemežvāks,
vētru un viļņu glaudīts, mirdz savādāks.
Katrs cilvēks pasaulē plašā
ir tik dažāds, kā cits neviens.
/Alfrēds Krūklis/

Dūlas atbalsts

Sveiki topošie vecāki!

 No sirds sveicu ar bērniņa gaidībām! Šķiet, tas ir lielākais brīnums kāds vien pasaulē iespējams – iznēsāt sevī bērniņu, laist to pasaulē un kļūt par Mammu un Tēti! Jā, tas ir gan skaisti un brīnumaini, gan arī ļoti satraucoši – it īpaši, ja tas notiek pirmo reiz! Mans darbs, misija – būt dūlai – ir tieši tam, lai šo skaisto un satraucošo pieredzi – kļūšanu par Vecākiem – padarītu pēc iespējas mierpilnāku. Tieši miers ir tas, kas šādos brīžos ir visvairāk nepieciešams. Savukārt, mieru varu jums sniegt jūs atbalstot, esot līdzās, iedrošinot, izskaidrojot, palīdzot, samīļojot vai dodot to, kas jums tai brīdī visvairāk nepieciešams!

Pēc definīcijas, dūla ir sieviete, kura palīdz citai sievietei, un nodrošina emocionālu, informatīvu un praktisku atbalstu pirms dzemdībām, dzemdībās un pēc tām. Dūla ir ne medicīnisks atbalsts.

Es savu izglītību un mācību ceļu, lai kļūtu par dūlu, esmu veikusi gan Latvijā, gan izmantojot ASV mācību programmu. Esmu sertificēta Childbirth International dzemdību dūla.

Kā varu jums palīdzēt?

Gaidību laikā galvenais atbalsts, kuru sniedzu, ir emocionāls un informatīvs. Uzskatu, ka gatavojoties dzemdībām ir ļoti svarīgi tieši emocionāli par sevi parūpēties – tas nozīmē, iemācīties atpazīt savas sajūtas, emocijas, nosaukt tās vārdā un it īpaši būtiski – izrunāt tās!  Sarunām un grūto emociju izrunāšanai ir maģisks spēks! Nereti pietiek ar vienu vai pāris reizēm, lai no sirds izrunājoties par it visu, kas satrauc, iestātos miers!  Un kā mēs zinām – miers ir būtiskākais šai nezināmajā pieredzē!  Informatīvi gaidību laikā vecākus sagatavoju Lielajai dienai un pēcdzemdību periodam gan grupu nodarbībās, gan individuālās konsultācijās! Zināšanas un izpratne par gaidāmo procesu iedod mieru!

Dzemdību laikā kā dūla sniedzu miera, drošības sajūtu, praktisku, emocionālu, informatīvu atbalstu. Kā pamanījāt, šajā vēstulē neuzrunāju tikai topošo Māmiņu, bet gan jūs abus, jo redzu un piedzīvoju, ka dzemdību laikā atbalsts un iedrošinājums nepieciešams arī topošajam Tētim!

 Kad dzemdības ir sākušās un, kad vēlaties manu klātbūtni, jūs man zvanāt jebkurā diennakts laikā un došos vai nu pie jums, vai visi kopā dosimies uz izvēlēto dzemdību vietu (vai arī paliksim mājās un sagaidīsim nolīgto mājdzemdību vecmāti). Dzemdību laikā esmu jums klāt cik vien nepieciešams! Ja vēlēsieties palikt divatā (trijatā), protams, to respektēšu un pat pati ik pa laikam piedāvāšu “Vai vēlaties palikt divatā?”. Kad būs nepieciešama mana klātbūtne, atbalstīšu gan atgādinot elpošanu, gan palīdzot iekārtoties ērtākās pozās, gan izskaidrojot notiekošo! Īpaši sniedzu atbalstu emocionāli – tieši cīņa ar sevi un savām emocijām dzemdību laikā ir visgrūtāk izturamā! Jā, nevis fiziskās sāpes ir tās, kuras sieviete atceras un, par kurām var justies skumja vēl ilgi pēc dzemdībām, bet tieši par piedzīvotajām grūtajām emocijām – bailes, bezspēcības sajūta, “gribu, lai šis viss ātrāk beidzas” sajūta, sevis žēlošana “man neviens nevar palīdzēt…”, “tas nekad nebeigsies…” sajūta un citas, kas dzemdību pieredzi var padarīt grūtāku un gan emocionāli, gan fiziski sāpīgāku. Šādos brīžos gan sievieti, gan abus dzimstošos vecākus motivēju, “sapurinu” un atgādinu būtiskāko – “Tu to vari!”, “Izdari izvēli – pretojies dzemdībām un tādi padari tās ilgākas un sāpīgākas vai saņemamies, sākam elpot, ļauties, atslābināties un šādi padari savas dzemdības raitākas un mazāk sāpīgas! Ko Tu izvēlies?”. Emocijas vada dzemdības! Emocionāla drošība un miers ir atslēga uz harmoniskākām un mierīgākām dzemdībām!

Pēcdzemdību periodā esmu klātesoša gan kā dūla, kad uzklausu jaunos vecākus un ļauju paust visas grūtās emocijas, gan kā zīdīšanas konsultante. Tieši zīdīšana nereti sagādā vislielākos izaicinājumus un grūtības agrīnajā pēcdzemdību periodā. Tieši tāpat kā iesaku gatavoties dzemdībām, vēl jo vairāk ir jāgatavojas pēcdzemdību periodam – gan emocionāli, gan praktiski!

Cik tas maksā?

Maksa par individuālu dūlas konsultāciju ir 12 eiro/stundā – konsultēju gan savā pieņemšanas vietā, gan jūsu mājās! Zīdīšanas konsultācijas klātienē – 12 eiro/stundā, telefoniski – par ziedojumu.

Dūlas atbalsta maksa dzemdībās ir 190 eiro + ceļa izdevumi, ja tādi rodas. 

Uz tikšanos! 


Zīdīšanas konsultācijas

Sveika jaunā māmiņ! 

Ja vēlies zīdīt savu bērniņu, atceries, ka saskarties ar visdažādākajām problēmām IR NORMĀLI - jau tikko piedzimis bērniņš MĀCĀS ZĪST, bet Tu kā Mamma MĀCIES ZĪDĪT! Ir pašsaprotami, ka šajā jaunajā ceļā Tev var rasties TIK DAUDZ jautājumu un neskaidrību! Esmu Tev pieejama, lai risinātu visdažādākās situācijas un jautājumus, kas saistīti ar bērniņu un viņa zīdīšanu:
*Sāpīga zīdīšana - nē, netici, ka zīdīšanai ir jābūt ļoti sāpīgai "kamēr krūtis pierod", kā arī krūtsgaliem nav normāli būt saplaisājušiem un asiņainiem! Zvani!
*"svariņš nav pietiekami nācis klāt, būs jāpiebaro!" nopūšas bērnārsts - nē, vispirms vari censties palielināt piena daudzumu vai padarīt zīšanu efektīvu! Zvani!
*Pieniņš tā gāžas, ka bērniņš nespēj rīt un bieži aizrijas? To var risināt! Zvani!
*Bērniņam pēc piedzimšanas tika pārgriezta zemmēles saitīte, bet tik un tā mazulis never muti plati vaļā? Zvani!
*Esi no savas ēdienkartes izslēgusi gandrīz visu, bet tik un tā bērniņš vakaros raud un raud.... ko darīt ar tā kolikām? Zvani!
*Tev liekas, ka viss liecina, ka bērns nesaņem pietiekami pienu? Vai tiešām? Piezvani man, lai par to pārliecinātos!
*Kārtējā pampera maiņa, bet skaistās dzeltenās vēdera izejas vieta, zaļa, gļotaina masa!? Alerģija? Neko vairs nevaru ēst? Vai tiešām tā? Zvani!
*Vakar viss vēl bija labi, bet šodien mosties ar sāpēm krūtī, augstu temperatūru un drebuļiem? Mieru tikai mieru! Piena sastrēgums piemeklē gandrīz katru zīdošu māmiņu! Vajag atslaukt un atslaukt, lai iztukšojas? Nē! Zvani!
*Gribās vēl zīdīt un zīdīt, bet Tava slimība liek lietot medikamentus, kas nav savietojami ar zīdīšanu? Tiešām tā? Zvani!
*Satvēriens pareizs, zīž labi, bet krūtsgals kā sāp tā sāp un nesadzīst, kā arī jūtamas dedzinošas vai niezošas sajūtas? Zvani!
*Pēc pāris mēnešiem jau jāatgriežas darbā... Kā fiksi beigt zīdīt? Bet vai vajag? Zvani!
*...neatradi savu jautājumu šeit? Zvani!
*Viss ir labi, zīž labi, guļ labi, svarā ņemas labi, nekas nesāp, pampera saturs smuki dzeltens... bet Tu nejūties labi? Gribas vienkārši parunāties? Zvani! 

Konsultēju vecākus klātienē, pa tālruni vai izmantojot citus saziņas līdzekļus. Klātienē konsultēju Jūsu mājās vai savā kabinetā - Talsos, Kalna ielā 4, 2.stāvā (virs Talsu Biznesa inkubatora)

Telefons:26373122  

E-pasts: janabiezaa@inbox.lv

Maksa:

  • klātienes konsultācija-12 EUR/stundā

(Ja nepieciešams klātienes atbalsts zīdīšanā, lai maksa nekad Jūs neattur no zvana! Sarunāsim!)

  • telefoniski - par ziedojumu
  • citos saziņas veidos (e-pasts, sociālie tīkli) - bez maksas

 *Rīgas Stradiņa Universitātes sertifikāts Nr.2014/2000 

Kur mani meklēt?

Talsi, Kalna iela 4, Nodarbību centrs "Dūja"


Telefons: 26 373 122

E-pasts: janabiezaa@inbox.lv

Facebook: Jana Biezā

* zīdīšanas konsultante

Childbirth International dzemdību dūla   

-Latvijas Dūlu apvienības biedre 

-Latvijas Mājdzemdību ģimeņu apvienības biedre

https://majdzemdibas.wordpress.com/

-Latvijas Zīdīšanas veicināšanas konsultantu asociācija biedre


Norēķinu rekvizīti:

AS SWEDBANK

LV97HABA0551002939893

Jana Biezā

Par mani

Mani sauc Jana. Pēc profesijas esmu grāmatvede. Piecus gadus universitātē studēju ekonomiku, grāmatvedību, auditu un vēl daudz dažādas "aizraujošas" mācības. Laikam ejot un sagaidot savas divas meitiņas, arvien vairāk jutu, ka mans aicinājums nav tikai cipari, gada pārskati un precizitāte. Kā gaismas stars atnāca vārds "dūla"! Godīgi sakot, pirms tam nebiju diži augstās domās par šo profesiju, ja tā var to nosaukt! ;), jo likās, kā gan kāds var palīdzēt, kad tik ļoti sāp?

Mana pirmā dzemdību pieredze no malas liktos "normāla" - viss jau bija labi, bet manas sajūtas pauda ko citu - sāpes, bezspēcība, bailes, izmisums. Savu otru meitiņu gaidīju ar lielām bailēm no dzemdībām, satraukumā un pat panikā un pat pašsaprotami, ka dzemdības beidzās ar akūtu ķeizaru. Pēc šīm divām personīgajām pieredzēm manī radās vēlme atbalstīt citas sievietes, mierināt tās, informēt, pasargāt, rūpēties, uzklausīt, pieņemt  un vienkārši būt mīlestībā un cieņā blakus.

Šobrīd kā dūla un zīdīšanas konsultante esmu atradusi savu šīs dzīves misiju - būt ar sievieti, atbalstīt viņu gaidībās, radībās un pēc tām. Dažreiz sievietes domā, ka es kā dūla mācīšu, bet nē - esmu sapratusi, ka neviena sieviete nav jāmāca nedz gaidīt mazulīti, nedz dzemdēt, nedz to aprūpēt - mans darbs ir palīdzēt atrast sievietei pašai ceļu pie sevis, pie sava bērniņa. Katra mamma zinās vislabāk, kas ir vajadzīgs viņai un kas ir vajadzīgs viņas bērniņam! - nedz ārsti, nedz google, nedz n-tie padomdevēji nezinās labāk! Protams, ja būs jautājumi vai neskaidrības - ar prieku palīdzēšu rast atbildi!

Vadu arī nodarbības topošajiem vecākiem, kā arī sniedzu individuālas konsultācijas - gan sievietei, gan vīrietim, gan pārim kopā. Konsultēju salonā "Rožu Nams" Lielajā ielā 6. Iepriekš pieteikties!

Ja vēlies, lai esmu klāt Tavās dzemdībās, Tu vari mani uzrunāt jebkurā brīdī - arī tad, ja dzemdībām bija jābūt jau vakar! :) - ja būs iespējams, labprāt došos Tev līdzi! Citā gadījumā - tomēr ir jauki, ja varam kaut pāris reizes pirms Lielās dienas tikties, lai varam viena otru iepazīt, vienoties, ko no manis sagaidi un ko ne! Tas man ir bezgala liels gods būt sievietei blakus viņas dzemdību dienā, viņas bērniņa pirmajā dzimšanas dienā!

Neuztraucies - ja dzemdībās plāno piedalīties arī partneris - brīnišķīgi! Viņš nebūs lieks! Tieši otrādi! Kā dūla, cenšos ģimenes dzemdībās būt maliņā un virzīt partneri atbalstīt un mīļot dzimstošo mammu! Ja esi izvēlējusies nolīgt vecmāti - vēl jo skaistāk! Mana pieredze rāda, ka vecmātēm simpatizē, ja sievieti atbalsta vesela komanda un viņa var būt rūpēs tikai par dzimstošo mazuli! Līdz ar to - sajūti kādus un cik cilvēkus vēlies ielūgt uz savām dzemdībām un rīkojies droši!

Līdz šim esmu praktizējusi šādās dzemdību nodaļās - Kuldīgas, Ventspils, Dobeles, Stradiņu slimnīcas, Rīgas Dzemdību namā, kā arī mājdzemdībās!

Apskaujot pasauli,

Jana