Nekas uz šīs zemes nav vienāds
Nekas uz šīs zemes nav vienāds,
ne upe, ne jūra, ne krasts.
Katram mirklim, stundai
un dienai piemīt kas savs un neparasts.
Katrs smilšu graudiņš, katrs gliemežvāks,
vētru un viļņu glaudīts, mirdz savādāks.
Katrs cilvēks pasaulē plašā
ir tik dažāds, kā cits neviens.
/Alfrēds Krūklis/

Dūlas atbalsts

Kas ir dūla?

Dūla ir sieviete, kura palīdz citai sievietei, un nodrošina emocionālu, informatīvu un praktisku atbalstu pirms dzemdībām, dzemdībās un pēc tām.

Dūla ir ne medicīnisks atbalsts.

 Ko dūla dara?

 Gaidību laikā dūla sievietei palīdz sagatavoties dzemdībām tā, lai viņa sevī atrastu iespējami vairāk iekšējā spēka un gudrības. Tā uzklausa, izskaidro, uzmundrina un atbalsta sievieti viņas lēmumos, kā arī iedrošina pieņemt dzemdību sāpes kā ceļu pie bērniņa un izdzīvot tās tieši tik, cik sievietei ir drosme to darīt. Parasti tiek pārrunāts dzemdību plāns, lai skaidrība rastu zināmu mieru, un miers ir labs sabiedrotais harmoniskām dzemdībām. Dūlas var palīdzēt sagatavoties dzemdībām gan pāriem, gan arī sievietēm individuāli arī tad, ja dūlas dalība dzemdībās nav plānota.

Dzemdībās dūla velta laiku topošajai māmiņai, sniedzot tai nepieciešamo psiholoģisko un fizisko atbalstu – viņa koncentrējas uz māmiņas vajadzībām. Mēdz teikt, ka vecmāte pieņem bērniņu pasaulē fiziski, bet dūla ir nomodā par māmiņas un bērniņa emocionālo labsajūtu. Dūla rūpējas arī par sīkumiņiem – padod ūdeni, veic masāžu, ja sieviete to vēlas, uzvelk zeķītes, vēlāk pārrunā dzemdību pieredzi utt. Tādā veidā no šķietamiem sīkumiem sakrājas būtisks atbalsts. Nereti pietiek būt vienkārši blakus un sniegt skaidrojumu, lai sieviete justu nepieciešamo atbalstu, kā arī, lai ticētu saviem spēkiem, ka viņa to var.

Pēc dzemdībām dūla sievietei piedāvā pārrunāt dzemdības, tādējādi rodot spēka avotu turpmākajai dzīvei. Citreiz šāda saruna var palīdzēt pārsāpēt dzemdībās piedzīvoto. Pēc dzemdībām māmiņai ir daudz pārdomu un sajūtu, nereti prieks var mīties ar skumjām – emocijas var būt dažādas. Dažkārt viņa vēlas šo emociju jūkli uzticēt dūlai, un, visu izsakot skaļi, ir iespējams ātrāk tikt skaidrībā un aprast ar jauno situāciju. Pēc dzemdībām dūla var palīdzēt arī praktiski - kad iemaņas ar mazuli vēl nav pilnīgas, dūla palīdz stiprināt vecāku uzticēšanos saviem spēkiem un prasmēm; vajadzības gadījumā parāda, kā mazuli apkopt; palīdz māmiņai, ja ir problēmas ar zīdīšanu.

 Cik tas maksā?

Maksa par vienu dūlas apmeklējumu ir 10 eiro/stundā.

Konsultēju arī Jūsu mājās – 10 eiro/stundā.

Dūlas atbalsta maksa dzemdībās ir 150 eiro + ceļa izdevumi, ja tādi rodas. Tas ietver dūlas nepārtrauktu atbalstu dzemdībās klientes izvēlētajā dzemdību vietā.

Nereti pietiek tikai ar vienu sarunu, lai topošo māmiņu pārņemtu Miers! Droši zvani!

Zīdīšanas konsultācijas

Iespējamās problēmas

 • zīdaiņa svars palielinās nepietiekoši
 • saplaisājuši vai sāpīgi krūtsgali
 • „piena sastrēgums”
 • medikamentu lietošana zīdīšanas laikā
 • bērns nepareizi satver krūti
 • maz piena, par daudz piena
 • bērns atsakās no krūts
 • u.c. – jebkas, kas satrauc jauno māmiņu.

 Ko man var dot zīdīšanas konsultante*?

- informāciju

- atbalstu

- pārliecību

- izskaidrot notiekošo

Konsultēju vecākus klātienē, pa tālruni vai izmantojot citus saziņas līdzekļus.

Telefons:26373122  

E-pasts: janabiezaa@inbox.lv

Maksa:

 • klātienes konsultācija-10 EUR/stundā

(Ja nepieciešams klātienes atbalsts zīdīšanā, lai maksa nekad Jūs neattur no zvana! Sarunāsim!)

 • telefoniski - bez maksas
 • citos saziņas veidos (e-pasts, sociālie tīkli) - bez maksas

 

*Rīgas Stradiņa Universitātes sertifikāts Nr.2014/2000


 

Kur mani meklēt?

Talsi

Telefons: 26373122

E-pasts: janabiezaa@inbox.lv

Facebook: Jana Biezā

Draugiem.lv: Jana Biezā


* zīdīšanas konsultante

*  Childbirth International dzemdību dūla  

-Latvijas Dūlu apvienības biedre 

-Latvijas Mājdzemdību ģimeņu apvienības biedre

https://majdzemdibas.wordpress.com/

-Latvijas Zīdīšanas veicināšanas konsultantu asociācija biedre


Norēķinu rekvizīti:

AS SWEDBANK

LV97HABA0551002939893

Jana Biezā

Par mani

Mani sauc Jana. Pēc profesijas esmu grāmatvede. Piecus gadus universitātē studēju ekonomiku, grāmatvedību, auditu un vēl daudz dažādas "aizraujošas" mācības. Laikam ejot un sagaidot savas divas meitiņas, arvien vairāk jutu, ka mans aicinājums nav tikai cipari, gada pārskati un precizitāte. Kā gaismas stars atnāca vārds "dūla"! Godīgi sakot, pirms tam nebiju diži augstās domās par šo profesiju, ja tā var to nosaukt! ;), jo likās, kā gan kāds var palīdzēt, kad tik ļoti sāp?

Mana pirmā dzemdību pieredze no malas liktos "normāla" - viss jau bija labi, bet manas sajūtas pauda ko citu - sāpes, bezspēcība, bailes, izmisums. Savu otru meitiņu gaidīju ar lielām bailēm no dzemdībām, satraukumā un pat panikā un pat pašsaprotami, ka dzemdības beidzās ar akūtu ķeizaru. Pēc šīm divām personīgajām pieredzēm manī radās vēlme atbalstīt citas sievietes, mierināt tās, informēt, pasargāt, rūpēties, uzklausīt, pieņemt  un vienkārši būt mīlestībā un cieņā blakus.

Šobrīd kā dūla un zīdīšanas konsultante esmu atradusi savu šīs dzīves misiju - būt ar sievieti, atbalstīt viņu gaidībās, radībās un pēc tām. Dažreiz sievietes domā, ka es kā dūla mācīšu, bet nē - esmu sapratusi, ka neviena sieviete nav jāmāca nedz gaidīt mazulīti, nedz dzemdēt, nedz to aprūpēt - mans darbs ir palīdzēt atrast sievietei pašai ceļu pie sevis, pie sava bērniņa. Katra mamma zinās vislabāk, kas ir vajadzīgs viņai un kas ir vajadzīgs viņas bērniņam! - nedz ārsti, nedz google, nedz n-tie padomdevēji nezinās labāk! Protams, ja būs jautājumi vai neskaidrības - ar prieku palīdzēšu rast atbildi!

Vadu arī nodarbības topošajiem vecākiem, kā arī sniedzu individuālas konsultācijas - gan sievietei, gan vīrietim, gan pārim kopā. Konsultēju salonā "Rožu Nams" Lielajā ielā 6. Iepriekš pieteikties!

Ja vēlies, lai esmu klāt Tavās dzemdībās, Tu vari mani uzrunāt jebkurā brīdī - arī tad, ja dzemdībām bija jābūt jau vakar! :) - ja būs iespējams, labprāt došos Tev līdzi! Citā gadījumā - tomēr ir jauki, ja varam kaut pāris reizes pirms Lielās dienas tikties, lai varam viena otru iepazīt, vienoties, ko no manis sagaidi un ko ne! Tas man ir bezgala liels gods būt sievietei blakus viņas dzemdību dienā, viņas bērniņa pirmajā dzimšanas dienā!

Neuztraucies - ja dzemdībās plāno piedalīties arī partneris - brīnišķīgi! Viņš nebūs lieks! Tieši otrādi! Kā dūla, cenšos ģimenes dzemdībās būt maliņā un virzīt partneri atbalstīt un mīļot dzimstošo mammu! Ja esi izvēlējusies nolīgt vecmāti - vēl jo skaistāk! Mana pieredze rāda, ka vecmātēm simpatizē, ja sievieti atbalsta vesela komanda un viņa var būt rūpēs tikai par dzimstošo mazuli! Līdz ar to - sajūti kādus un cik cilvēkus vēlies ielūgt uz savām dzemdībām un rīkojies droši!

Līdz šim esmu praktizējusi šādās dzemdību nodaļās - Kuldīgas, Ventspils, Dobeles, Stradiņu slimnīcas, Rīgas Dzemdību namā, kā arī mājdzemdībās!

Apskaujot pasauli,

Jana


Veidots ar Mozello - labo mājas lapu ģeneratoru.

 .